Kawowy Book Tag
via GIPHYKawa to dla wielu napój bogów. Bez niej nasze ciała nie byłyby nawet w połowie tak produktywne jak po filiżance dobrego, mocnego espresso. Nie jestem kawoszką, raczej herbatoholiczką, ale nawet ja muszę przyznać, że czasami kawa jest miłą i pożądaną odmianą. Zostałam nominowana przez Smooky do przeprowadzenia kawowego tagu, więc oto jestem. Zwarta i gotowa z minimalną wiedzą na tematy kawowe i okołokawowe, ale jakże chętna do nauki!


Espresso - aromatyczny wstrząs


Czarna, aromatyczna kawa przyrządzona w specjalnym ekspresie ciśnieniowym. Podawana w maleńkich porcjach.

"Boska bez włoska" w krótkiej formie oferuje mocną, poruszającą dawkę wiedzy. Pobudza w nas wrażliwe struny, napina nerwy, a jednocześnie przekaz informacji wywołuje uśmiech. Jest naznaczony optymizmem. Espresso właśnie takie jest - mocne i łagodzące.

Irlandzka przyśpiewka


 Espresso z dodatkiem whisky, brązowego cukru i bitej śmietany.

"Love, Rosie" ma w sobie dużą dawkę słodyczy. To historia bajkowa, ale nie tracąca nic z autentyzmu. Można owinąć się nią jak ciepłym, polarowym kocem i delikatnie drżeć za każdym razem, gdy nadchodzi burza. 
Wtedy też trzeba zapić wszelkie niepowodzenia i upadki małą ilością whisky. Niech spłynie w dół przełyku - paląc i wytyczając ścieżkę strat, porażek. Niech pozwoli nam i bohaterom powstać i na nowo zawalczyć.


Americano


Espresso z podwójną porcją wrzątku, raczej słaba w smaku.

"Miłość i medycyna sądowa" - moje początki na blogu. Mało kto to pamięta, ale ja jeszcze mam w umyśle strzępki tej książki i ogólne rozczarowanie bohaterką, kreacją świata przedstawionego i niewykorzystanymi atutami powieści. Było dość lurowato.


Latte Macchiato


Kawa składająca się z trzech warstw: mleka, kawy espresso i piany.

Uwielbiam wielopoziomowość - jak to kobieta gustuję w złożonych formach i wieloetapowych opowieściach. Zawsze wybiorę różnorodność ponad jednotorowość. 
Haratischwili oferuje w "Ósmym życiu (dla Brilki)" to i znacznie więcej. Umożliwia nam poznanie historii całej rodziny. Wielopokoleniowe zmagania, podróże i nauki. To powieść życia - pełna doświadczenia, mądrości i historycznych dat.


Frappe


Mocna kawa zmiksowana z lodami.

To nie lada wyzwanie napisać frapującą powieść. Połączyć miłością dwoje doświadczonych ludzi, uwikłać ich w zbrodnię i opleść wiankiem pysznych potraw. 

Andrew wydała porywającą książkę - z pełnymi życia bohaterami, zapachem jedzenia pośród liter i mrożącą krew w żyłach zbrodnią. Mocną kawę złagodziła solidną porcją domowych lodów.


Cafe CorrettoKawa z dodatkiem likieru.
Kawa jest dostępna wszystkim, ale likier... Likier to już kwestia pieniężna. Tutaj każdy grosz gra rolę, ponieważ marka kosztuje. Likier jest przysmakiem godnym tylko i wyłącznie Posiadacza - człowieka, który zapracował na swój obecny byt i zachowuje wszelkie ustalone normy dla ludzi ze swojej klasy społecznej. 


"Posiadacz" opowiada o życiu pośród kłamstwa i obłudy. O nieradzeniu sobie ze zdobytą pozycją, o błędnych wyobrażeniach i rodzinnych wartościach. O dulszczyźnie w angielskim wydaniu.


Było kawowo i aromatycznie.  Niedługo będzie ryżowo. Wiecie może, jaką książką właśnie się raczę? 

Kryśka

Źródło: ofeminin.pl

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top