Ten-Który-Kroczy-Kocią-Ścieżką-Oświecenia, kleksy i Prawdziwe Koty, czyli 'Kot w stanie czystym'

"Kot w stanie czystym", Terry Pratchett


Czy zastanawialiście się kiedyś jak dzielimy koty? I nie, nie chodzi mi o rozdzielanie mięsa do zupy. Kampania na rzecz Prawdziwych Kotów- co to za twór? Co by było, jakby psy nigdy nie powstały, albo co gorsza, wyginęły?Jak ewoluowałyby koty? Kleks-człowiek czy otwierasz puszek?
My tresujemy koty czy one tresują nas? Odpowiedzi na pytania takie jak: Czy koty podróżują przez czas? Kto rządzi -kot czy kot?, i na wiele innych znajdziecie właśnie w tej książce.
Ciekawy, lekki i konkretny przewodnik po kotach tego świata oraz ich psychice. Pan Pratchett raczy nas zdrową dawką miłości do mruczenia, spłaszczonych pyszczków i wredoty wrodzonej. Możemy odkryć, czy nasz kot jest prawdziwym kotem, czy też zwykłą podróbką. Odnajdujemy sens zachowań kotów i poznajemy tajniki licznych gier, w które nieświadomie gramy.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwymi Kotami."
Bardzo zabawna książka, którą odkryłam całkowicie przypadkiem. Warta przeczytania, jeśli ktoś jest miłośnikiem kotów i wszelkiego inwentarza mruczącego. Prawdziwe i do zastosowania w praktyce porady, jak przechytrzyć kota i nie skończyć na ostrym dyżurze (nie jako aktor). Jak nazwać kota, jak go nawoływać nocą i w końcu jak mu służyć? Wszystko skrzętnie opisane, razem z dokładnymi instrukcjami. Nic tylko kupować kota, książkę i wypróbowywać teorię. Może ktoś osiągnie mistrzostwo i stanie się Tym-Który-Kroczy-Kocią-Ścieżką-Oświecenia? 
"Prawdziwe koty jedzą tarty. I podroby. I masło. I wszystko inne, co zostanie na stole, jeśli tylko uznają, że im się uda. Prawdziwe koty słyszą otwieranie drzwi lodówki dwa pomieszczenia dalej."

Wyzwanie 2015 - 2/50 

Kryśka

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top