Legenda-orężem, Królewna-rycerzem, Bohater-straceńcem, czyli 'Błękitny księżyc. Część 1 i 2'

"Błękitny księżyc. Część 1 i 2", Simon R.Green Mam dla Was coś całkowicie super :)
Pragniecie NASTĘPNEJ pięknej historii o królewiczu, co to uratował delikatną i omdlewającą królewnę, zabił przebrzydłego smoka, miał pięknego konia i oczywiście zaraz potem miał zasiąść na tronie, hajtnąć się z wyżej wspomnianą i urzeczywistnić zwrot "żyli długo i szczęśliwie"?
Rozczarujecie się. Królewicz lubi smoka i nie ma szans na bycie królem. Królewna jest twardą, nieustępliwą kobietą, której boi się sam smok. Koń natomiast... jest jednorożcem, a nie od dziś wiadomo, że na jednorożcach jeżdżą tylko dzieci albo... dziewice. A to już coś znaczy.
Życie długo i szczęśliwie? Jest przereklamowane.
Dlatego na scenę wkracza historia o Leśnym Królestwie, mimowolnych śmiałkach i obrzydliwym Złu, które kryje się nawet w najbliższych nam osobach.
Demony wychyną z kryjówek, Rzeczny Potwór ukaże swe oblicze, a wojna stanie na progu. Ludzie chwycą za miecze, kopie, olej, gobliny i magię. Królewna zaś podkasa kiecę, chwyci Królewicza za rękę i razem ruszą na wroga z najcięższym i najgroźniejszym orężem -Legendą. Myślicie, że wiecie, co to Legenda? Widocznie 1.Nigdy nie wyruszyliście w śmiertelną podróż, aby stać się tą właśnie legendą, 2.Nigdy nie poznaliście Legendarnego Arcymaga, 3.Nigdy nie musieliście jej sprostać.
Witajcie, wkroczcie pomiędzy karty książek, które spłyną krwią, potem, zawodem, prawdą i końcową wolnością. Poznajcie Bohaterów Legendy, którzy stali się nimi nie z wyboru, a z przypadku i doznajcie objawienia. Niech Waszym oczom ukarze się prawda o bajkowym świecie, który nie jest nawet w połowie tak piękny i różowy jak w opowieściach Disneya.
Niech wybrzmią w Waszych uszach pieśnie nadwornych Minstrelów, ale nie próbujcie im dorównać. Inaczej skończycie w Czarnoborze walcząc w demonami i żrąc się z chwiejną emocjonalnie królewną. Tej opcji nie polecamy. Lepiej skorzystajcie z naszej rady i przeczytajcie książkę. Ona, gwarantujemy, skutecznie uchroni Was przed wdepnięciem w bohaterskie odpadki.
Wszyscy Królewicze, Królewny, Jednorożce i Smoki tego świata
Kryśka

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top