Blogger Kitchen 1.3


Freebooksy


Gatunki: Romans, Kryminał/Thriller, Fantasy/Paranormal, Literatura Faktu, Science Fiction, Young Adult, Fikcja Literacka, Dzieci, Horror, Podróże, Religia/Duchowość, Romans Erotyczny


Jeżeli posiadacie Kindle to na pewno zapoznaliście się już z Amazon.com. Wasze urządzenie jest z nim połączone. To transakcja wymienna - ty dostajesz Kindle, oni dostają potencjalnego kupującego. Problem w tym, że nie mamy ochoty rzucać na ladę grubych dolarów. Lubimy darmowe perełki, które również można tam znaleźć, jeżeli wiecie gdzie szukać.

Ja zaczynałam od haseł: free, free books, for free. Zazwyczaj wyskakiwały jednolite wyniki. Wśród nich próżno było szukać nowości, czy bestsellerów. Tymczasem wystarczyło dobrze i wytrwale przeszukać internet, by natknąć się na stronę, która uczyniła moje życie jakże, oh, jakże kolorowym.

O Freebooksy


Kochamy czytać, ale zmęczyło nas spędzanie godzin w internecie w poszukiwaniu dobrych, darmowych ebooków. Dlatego stworzyliśmy Freebooksy. By uczynić szybkim i łatwym znajdowanie świetnych pozycji.

Udostępniamy darmowe książki przynajmniej raz dziennie. Zajmujemy się wszystkimi gatunkami, więc jest tu coś dla każdego. Ebooki są darmowe w dniu, w którym je udostępniamy. Jeżeli okaże się, że któraś pozycja z listy nie jest już darmowa, prosimy, napisz komentarz, by twoi czytający kumple również o tym wiedzieli.


We love to read but we got tired of spending hours on the internet looking for good free ebooks to read. That's why we created Freebooksy. To make it quick and easy to find those great reads.
We post a free ebook at least once a day. We cover multiple genres so that there is something for everyone.The ebooks are free on the day that we post them. If you find one of our listings is no longer free please post in the comments of that post to let your fellow readers know.
źródło: freebooksy.com
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to jeszcze nie koniec!
Freebooksy zapewnia codzienny feedback odnośnie darmowych ebooków z preferowanych przez Ciebie gatunków. Zapisując się do newslettera wybierasz, jakie książki Cię interesują i tylko o takich dostajesz informację. To wspaniała inicjatywa, którą kieruje garstka ludzi. Na początku  ich oczkiem w głowie było Freebooksy, wkrótce uwagę rozdzielili także na Bargain Booksy. Teraz zajmują się również kilkoma innymi stronami, a ich zespół nosi nazwę Written Word Media.
Tak to wygląda w rzeczywistości

Znajdziecie tam list od autorów i linki do innych strona, ale z racji, że jestem sobą i bardzo lubię zasypywać Was dobrami, przybliżę Wam całą sprawę.

Mission / Misja


To empower authors and publishers to reach their audience and help readers find their next great book

By umożliwić autorom i wydawcom dotarcie do odbiorców i pomóc czytelnikom w znalezieniu następnej świetnej książki

What we believe? / W co wierzymy?


We believe books are a force in this world. We respect the people who write them. We will strive to ensure authors are always satisfied.


Wierzymy, że książki są siłą dobra w tym świecie. Szanujemy ludzi, którzy je piszą. Będziemy się starać, by autorzy zawsze byli zadowoleni.

Szczytny cel i jakże udane wykonanie, prawda?

Inne strony, na które warto zajrzeć:

Bargain BooksyGatunki: Romans, Kryminał/Thriller, Fantasy/Paranormal, Literatura faktu, Science Fiction, Young Adult, Fikcja Literacka, Dzieci, Horror, Religia/Duchowość, Erotyki

New In BooksGatunki: Biografie & Wspomnienia, Fikcja Literacka, Romans, Fantasy, Kryminał, Thriller, Young Adult


A Year of Books


Gatunki: Biznes, Poradniki, Problematyka Światowa
Red Feather Romance


Gatunki: Romans, Erotyk, Romans Erotyczny
Za Książkę


Natknęłam się również niedawno na zaksiazke.pl

Zadziwiające jak szybko i sprawnie rozwija się rynek książki. Dobrze nam znane prawa, którymi rządzą się papierowe perełki muszą dostosowywać się do zmieniającego się świata. Robią to z gracją i pomyślunkiem.


To świetny sposób na zapoznanie się z treścią książki bez konieczności czynienia zakupu. Rozbudowujemy naszą książkową listę, a jednocześnie budujemy wiarę w drugiego człowieka. Same profity!
Po zalogowaniu się - czas działać!


Polona


Dzisiaj zalewam Was portalami, które warto odwiedzić, a polona.pl jest tu nie bez kozery.

BIBLIOTEKA OTWARTA


Polona to dziś najszybszy sposób na skorzystanie z zasobów znajdujących się w magazynach Biblioteki Narodowej. Każdego dnia wykonujemy dziesiątki tysięcy skanów i fotografii, tak by jak najszybciej w pełni udostępnić zbiory.

źródło: intro.polona.pl

Tutaj znajdziecie publikację, o których tyle słyszało się na lekcjach polskiego. Zagłębiając się w meandry tego serwisu odnajdziemy nie tylko historyczne teksty, ale również pozycje prawdziwie interesujące.


Która z nas nie chciałaby tego przeczytać?


Interfejs jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Odnajdzie się tutaj każdy - nieważne czy szukacie czasopisma Monitor, czy też chcecie zapoznać się ze "Sztukami i czarami miłosnymi". Polona to kopalnia wiedzy i zainteresowań. 

Grzechem byłoby nie wstąpić na chwilę w jej progi.

Czytaj PLKtóry zapalony czytelnik nie słyszał już o tej akcji? 

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju – w tym roku obecna aż w 16 miastach Polski! Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z ponad 600 plakatów na przystankach komunikacji miejskiej w całym kraju. (...) Ten rok jest dla akcji Czytaj PL zupełnie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii czytelnicy zyskują dostęp do audiobooków i komiksów. Jest to możliwe dzięki zupełnie nowej aplikacji mobilnej, którą przygotował Woblink. Aplikacja pozwala też każdemu użytkownikowi na zaproszenie do akcji 5 znajomych, którzy w ten sposób otrzymają dostęp do wirtualnej biblioteki bez konieczności skanowania kodu. Dzięki temu akcja zyskuje szansę wyjścia również poza obręb miast, które biorą w niej udział, a uczestnicy otrzymają możliwość aktywnego zaangażowania się w promowanie wartościowej literatury i polecanie jej znajomym.

źródło: czytajpl.pl

Trochę ubolewałam, że jestem tak daleko od miast, które biorą udział w akcji, ale inne blogerki nie zapomniały o swoich czytelnikach i koleżankach. 
Kody zostały udostępnione, uśmiech pojawił się na twarzy, a ja właśnie raczę się jedną z książek. To chyba najpiękniejsze uczucie pod słońcem - dostać coś za darmo i to coś tak użytecznego oraz interesującego. 


Zapraszam Was, byście razem ze mną pławili się w tym wspaniałym uczuciu. Dodam też, że Ci, którzy  rozpowszechnią akcję, tak jak obiecali, mogą wziąć udział w konkursie. Nagrody są bardzo obiecujące.


Objadamy się książkami do 30 listopada, więc śpieszcie się!

Kryśka

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top