Po trupach i prochach po zemstę, czyli 'Odwet' Roberta Muchamore

"Cherub 2 - Odwet", Robert Muchamore 

Stawiam, że większość z nas, choć raz w życiu zetknęła się z książkami Roberta Muchamore. Seria "Cherub" ma 12 części, zaś "Cherub 2" - 4. Przeczytałam wszystkie części Cherub (1), a z dwójki przeczytałam "Odwet". W każdej z części, czy to jest seria pierwsza czy druga, czy też "Agenci Hendersona" znajdujemy wszystko, co powinno znaleźć się w porządnej książce przygodowej. Świetnie opisane wydarzenia, akcje i relacje między bohaterami. Pomysł szkoły dla nieletnich agentów jest genialny. Wszystkie części, wszystkich serii, są niewiarygodnie dobre.

Autor ma wielki talent, który w pełni wykorzystuje. Wartka akcja, strzelaniny, szkolenia, miłość, zemsta - wszystko, a nawet więcej możemy znaleźć w książkach pana Muchamore. Młodzież, która podejmie się przeczytania którejkolwiek z serii, nie zawiedzie się. Bohaterowie, emocje, akcja, dynamiczne dialogi i niezaprzeczalnie najlepszy pomysł umiejscowienia wydarzeń, czyli Ośrodek Szkoleniowy, podbiją serce każdego. Bo kto nie chciałby zostać nieletnim super agentem? Kto nie chciałby wiedzieć, jak powalić rosłego mężczyznę jednym ruchem nadgarstka? No właśnie! Dlatego książki pana Muchamore są obowiązkową pozycją dla tych, którzy spragnieni są akcji, pościgów i intryg.
Tym razem przenosimy się do Londynu, gdzie dwóch bossów narkotykowych walczy ze sobą o klientów. Agenci mają za zadanie dotrzeć do najgrubszych ryb w stawie pełnym prochów, Ryan zostaje posłany do szkoły, aby zinfiltrować jedną z grup od wewnątrz, natomiast Ning musi zaprzyjaźnić się z Fay za wszelką cenę. Dlaczego dziewczyna, która przebywa w poprawczaku jest taka ważna? Czemu młoda agentka ma zaprzątać sobie głowę niezrównoważoną, uzależnioną od adrenaliny sierotą? I wreszcie, kto, TAK NAPRAWDĘ, rządzi tym całym cyrkiem?
Gorąco polecam! Na żadnej z części się nie zawiodłam, a czytając inne serie byłam zszokowana, tym, jak wielką wyobraźnie i talent trzeba mieć, żeby wciąż i wciąż pisać TAK dobre książki. Być może niektórzy nie zgodziliby się ze mną, ale ten autor i jego twórczość byli ze mną od zawsze i mam do nich wielki sentyment.

Krycha
P.S. Szczęśliwego Nowego Roku :))

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top