Incredible Poland, czyli 'Niezwykła Polska. Magiczna podróż przez miasta, jeziora, góry, zabytki...'

"Niezwykła Polska. Magiczna podróż przez miasta, jeziora, góry, zabytki..."


Mówi się, że kolorowanka powinna odstresowywać. Jak dla mnie była raczej sposobem na nudę, gdy reklamy przecinały film w najmniej odpowiednich momentach. 

Kolorowanka

książeczkaw której małe dzieci wypełniają kontury kredkami lub farbami

W definicji powinni uwzględnić dorosłych ze zbyt dużą ilością wolnego czasu (tylko w teorii), zamiłowaniem do kredek świecowych i niechęcią  do bardziej zaawansowanych zajęć. Czyli mnie. Zamiast malować poddasze na kolor "kwitnąca magnolia" wykradłam dla siebie kilka minut czasu wolnego i zabawiłam się w szkraba.
Można powiedzieć, że ponownie odkryłam przyjemność, jaką sprawia tak prosta czynność.
Niby takie nic, a jednak wymaga skupienia, pełnej uwagi i zaangażowania. 
Ręka nie może zadrżeć.
Powieka nie mruga, jakby w strachu, że linia przesunie się choćby o minimetr.
Płuca nie pracują, ponieważ z zacięciem wypełniamy ostatnie kontury.

Kolorowanka to nie tylko sposób, by zapomnieć o bożym świecie, to również świadomy wybór, by poćwiczyć koncentrację, precyzję i oddać stery wyobraźni.
Na dodatek "Niezwykła Polska..." jest dwujęzyczna, więc przy okazji ćwiczymy swoje umiejętności. Może ktoś przypadkowo odkryje w sobie poliglotę?

Kilka kredek, troszkę wolnego czasu, gigantyczna wyobraźnia, zaangażowanie, książka pełna cudownych budowli, krajobrazów, postaci oraz zwierząt - to banalnie prosty przepis na dobrze spędzony czas. Produktywnie, można powiedzieć.

Opcja nie tylko dla starszych, ale również dla tych młodszych. Jeden ze sposobów, by spędzić czas rodzinnie - z siostrą, mamą, kuzynką, ojczulkiem.


Kolorowanka to nie tylko kartki zapełnione konturami, które nasze wprawne ręce mają wypełnić. To także książka, która łączy, pobudza umysł i ciało do działania oraz zmniejsza napięcie. Tu nie chodzi o to, by wszystko było wykonane perfekcyjnie (choć każdy, by tego pragnął). Raczej o odnalezienie złotego środka i chwili spokoju poprzez zanurzenie się w świat kolorów.


Kolorowanka maźnięta kolorami i zrecenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Sine Qua Non. 
Dziękuję :)

Recenzja jest w całości moją subiektywną opinią.

Kryśka

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top