Kształci i bawi, czyli 'Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał'

"Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał", Laurence Yep, Joanne Ryder

PRZEDPREMIEROWO


Ponowne spotkanie


Pannę Drake i Winnie poznaliśmy w pierwszej części Poradnika dla smoków. Była to krótka przygoda, która obfitowała w mądrości, śmiech i silne osobowości, które mocno wpisały się w świadomość czytelnika. 
Autorki specjalnie dla dzieci i tych dorosłych, którzy wciąż posiadają dziecięcą wyobraźnię, szarą rzeczywistość wyposażyły w pstrokaty, magiczny płaszcz, szczelnie ją okrywający.
Zasugerowały, że bez naszej wiedzy, tuż pod naszymi nosami, być może kryją się niewielkie, ogrodowe duszki i silne, majestatyczne smoki.

Druga część cyklu zaskakuje objętością. Autorki rozwinęły skrzydła.


Krok w krok


Winnie dzięki znajomości z Panną Drake sukcesywnie poznaje magiczny świat. Rozpoczyna naukę w nowej szkole, gdzie pozwala sobie na swobodę przyjaźni. Jednak, jak to z Winnie bywa, jej koleżanki nie wpisują się w ogólnie przyjęte standardy. Wszystkie wyróżnia oryginalność, która wpisana jest w ich kod DNA.
Magię mają we krwi.


Ludzie o wiele szybciej zawierają znajomości, kiedy zamiast skupiać się na wzajemnym krytykowaniu strojów, przystępują do krytykowania charakterów.

Łączą naszą małą bohaterkę z placówką wychowawczą, jednocześnie nie odbierając korony najlepszej przyjaciółki Pannie Drake. Tak samo niezmienne jak ich przyjaźń są kłopoty, które wydają się podążać za dziewczynką krok w krok.

Autorki zdecydowały się obdarzyć czytelników czymś więcej niż kolejną cienką, bardzo pouczającą książeczką. Postać Winnie okazała się nie tylko użyteczna w przekazywaniu prostych prawd, ale również niezwykle charyzmatyczna. Jej historia rozwija się ze strony na stronę, a kolejne przygody odbierają dech w piersiach.

Nie porzucono także głównego zamysłu cyklu, którym była nauka najmłodszych i przypomnienie starszym, co jest w życiu najważniejsze. Jak ważna jest empatia i jak powinno się postępować w uniwersalnych sytuacjach. Cele dalej są realizowane, nadal w tak samo przystępnej formie.


Dziecięcy śmiech


Trudno oderwać się od "Poradnika dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał". To fantastyczna zabawa połączona z ciekawymi, żywiołowymi postaciami i mnóstwem oryginalnych pomysłów.

Książka rozwija nie tylko świadomość świata, ale pielęgnuje także wyobraźnię. Młodemu człowiekowi zapewnia przeżycia pełne śmiechu, a osobom dorosłym przypomina, jak to było być dzieckiem.


Książka przeczytana i zrecenzowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa IUVI
Dziękuję :)
Recenzja jest w całości moją subiektywną opinią.

Kryśka

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top